Taigi, aš ir dar keturi vaikinai iš VGTU Elektronikos fakulteto jau savaitę gyvename Graikijoje, o tiksliau Chania (gr. Χανιά ) mieste Kretos saloje. Skamba gražiai, bet oras kolkas nelabai koks: tik apie +6-8 laipsnius pagal Celcijų, lyja dažniau nei šviečia saulė.

Ką gi mes čia darome ir kaip čia atsidūrėme? Mūsų fakulteto dekanė kartą pasiūlė mums vykti pagal studentų mainų programą Erasmus į Kretą. Mums, žinoma, ta mintis patiko, tad užpildėme kalną popierių ir štai sulaukėme atsakymo, kad mus priėmė (viskas nevyko taip greit, kaip galėtų pasirodyti). Taigi, ankstų Vasario 16-osios rytą (taip, pati geriausia diena palikt Lietuvą) iš Vilniaus Tarptautinio Oro Uosto išskridome į Daniją, iš kur netrukus jau skridome į Atėnus. Paslampinėję po Oro Uostą ir aplink jį, sulaukėme ir paskutinio lėktuvo į Chania, kuris vėlavo, tad į galutinį tikslą atskridome jau sutemus. Tad nebeliko nieko kito, kaip čiupti taksi ir važiuoti į viešbutį, kuriame iki šiol ir esame apsistoję. Automobiliams kelio ženklai nelabai čia ką reiškia, jei ir stovi ženklas “50”, važiuoja ne mažiau 90. Pėstysis – irgi ne rodiklis, greičiau sulauksi signalo iš parlekiančio automobilio nei bandymus pristabdyt ar panašiai. Mieste automobilių daug daugiau nei žmonių 🙂 O ir miestas dieną lyg apmiręs. Žmonės išlenda maždaug apie 23 valandą, tada barai užsipildo, eismas lieka gana intensyvus.

Bent jau Chanioje, nors ir gražu, labai daug šiukšlynų, apleistų pastatų. Gal atėjus sezonui vaizdas ir pagerės, bet bent jau kolkas tai nežavi.

Tiesa, mes atvykome čia mokytis 🙂 Paskaitų kol kas neturime, ateiname į šitą mokslo įstaigą tik pavalgyti ir pasinaudoti internetu. Valgyt čia duoda skaniai ir sočiai, ir mokėti nereikia 🙂 Apie mokymo lygį pasakyt nieko kolkas negaliu, taigi tai ateities įrašų tema.

Ir pabaigai keletas vaizdelių iš Chania:

DSCN0204 DSCN0205 DSCN0209 DSCN0216 DSCN0225 DSCN0228 DSCN0232 DSCN0235 SNC00266 SNC00267 SNC00268

Vienas komentaras įrašui “Γεια σου Ελλάδα, που χρονολογείται στη Λιθουανία”
  1. Jurij parašė:

    Vau, o tenais visai gražu. Norėčiau ir aš kada nors nuvykti, bet mane nustebino toks pxiškumas, kaip sakei, kad niekas netvarko gatvių, rūko kur papuola, tai jeigu ir važiuoti tenais, tai kuo toliau nuo žmonių į kalnus kur nors 😀
    Beje, kaip aš pasigrožėsiu gamta, jeigu be perstojo lys? Žodžiu, Giedriau, važiuok tu atgal į Lietuvą, nėrą ką toj Graikijoj veikt :)(ir nesakyk, kad mokaisi taip :D. Pats nusijuokei, kai tai pasakei).

    peace \/

  2.  
Komentuokite

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Get Adobe Flash player