Temos “mokslas” archyvas

SNC00436 DSCN1479 DSCN1473 DSCN1459 DSCN1441 DSCN1285DSCN1270 DSC03744

DSCN1264 DSCN1260 DSCN1243 DSCN1232 DSCN1143 DSCN1055 DSC03675 DSC03661 DSC03644 DSC03614DSC03607 DSC04271

Comments Komentarų nėra »

Graikijoje aš jau 10 dienų, o čia tai, kas mane labiausiai (kolkas) erzina:

1. Rūkymas. Vos įžengus į universiteto administraciją, pradėjo perštėt akis. Ir ne tik administracijoje, čia visi rūko kas kur nori. Jie net nesivargina palikti savo darbo vietos eidami rūkyti. Baisu..

2. Mobilaus interneto kaina. Jei Lietuvoje be sutarties Tele2 jis kainuoja apie 50 lietuviškų centų už 1MB, tai čia toks malonumas kainuoja 1 euro centą už 1kB, kas sudaro daugiau nei 10Eurų už 1MB..

3. Ai dar prisiminiau.. Lietus.. dabar čia lyja praktiškai be sustojimo, daugiau ar mažiau, silpniau ar stipriau, bet lyja..

Comments Komentavo 2 »

Taigi, aš ir dar keturi vaikinai iš VGTU Elektronikos fakulteto jau savaitę gyvename Graikijoje, o tiksliau Chania (gr. Χανιά ) mieste Kretos saloje. Skamba gražiai, bet oras kolkas nelabai koks: tik apie +6-8 laipsnius pagal Celcijų, lyja dažniau nei šviečia saulė.

Ką gi mes čia darome ir kaip čia atsidūrėme? Mūsų fakulteto dekanė kartą pasiūlė mums vykti pagal studentų mainų programą Erasmus į Kretą. Mums, žinoma, ta mintis patiko, tad užpildėme kalną popierių ir štai sulaukėme atsakymo, kad mus priėmė (viskas nevyko taip greit, kaip galėtų pasirodyti). Taigi, ankstų Vasario 16-osios rytą (taip, pati geriausia diena palikt Lietuvą) iš Vilniaus Tarptautinio Oro Uosto išskridome į Daniją, iš kur netrukus jau skridome į Atėnus. Paslampinėję po Oro Uostą ir aplink jį, sulaukėme ir paskutinio lėktuvo į Chania, kuris vėlavo, tad į galutinį tikslą atskridome jau sutemus. Tad nebeliko nieko kito, kaip čiupti taksi ir važiuoti į viešbutį, kuriame iki šiol ir esame apsistoję. Automobiliams kelio ženklai nelabai čia ką reiškia, jei ir stovi ženklas “50”, važiuoja ne mažiau 90. Pėstysis – irgi ne rodiklis, greičiau sulauksi signalo iš parlekiančio automobilio nei bandymus pristabdyt ar panašiai. Mieste automobilių daug daugiau nei žmonių 🙂 O ir miestas dieną lyg apmiręs. Žmonės išlenda maždaug apie 23 valandą, tada barai užsipildo, eismas lieka gana intensyvus.

Bent jau Chanioje, nors ir gražu, labai daug šiukšlynų, apleistų pastatų. Gal atėjus sezonui vaizdas ir pagerės, bet bent jau kolkas tai nežavi.

Tiesa, mes atvykome čia mokytis 🙂 Paskaitų kol kas neturime, ateiname į šitą mokslo įstaigą tik pavalgyti ir pasinaudoti internetu. Valgyt čia duoda skaniai ir sočiai, ir mokėti nereikia 🙂 Apie mokymo lygį pasakyt nieko kolkas negaliu, taigi tai ateities įrašų tema.

Ir pabaigai keletas vaizdelių iš Chania:

DSCN0204 DSCN0205 DSCN0209 DSCN0216 DSCN0225 DSCN0228 DSCN0232 DSCN0235 SNC00266 SNC00267 SNC00268

Comments 1 komentaras »

image

Ką gi, pagaliau ir paskutinio egzamino metas atėjo. Ech.. Matematika. Taip, šiam semestre svarbiausia disciplina užsibaigia sesija. Nors man ir nepatinka, jog toks svarbus dalykas nukeltas į patį galą ir per mėnesį laiko viskas užsimiršta. Dėl šios priežasties, aš labai palaikau tarpinius egzaminus semestro eigoje. Kitą semestrą kuo daugiau tokių ir sieksime (su grupe), nes labai sudėtinga susikoncentruot ir prisimint dalykus, apie kuriuos galbūt tik užsiminė prieš pusę metų ir kurių per tą laiką daugiau nepalietėte. Kodėl pas mus negali būti taip kaip kitose šalyse? Egzaminas, patikrinimas, ar ką nors išmokai. Gauni klausimą, kelis pasirenkamus variantus ir arba žinai atsakymą, arba ne. Juk taip ir dėstytojams darbo sumažėtų tikrinant. Na gerai, matematika taip neįmanoma, o fizika? Kompiuterinė grafika? Kam „kalti“ mintinai tą teoriją? Juk svarbiausia yra suprasti, kaip tai veikia praktikoje. Gal manote kitaip? Gerai, nėra čia ko dejuoti. Nusistovėjusi švietimo sistema Lietuvoj dar ilgai nepasikeis… Ir nesvarbu, ką valdžia šneka, žada ir prognozuoja. Susidaro toks vaizdas, jog jie čia įvykdys reformą ir viskas staiga pasikeis. Nė velnio! Čia viena iš priežasčių, kodėl TV nežiūriu. Negaliu pakęst, kai valdžioje daromos tokios nesamonės. Emm.. nusivažiavau.. Pradėjau asmeniniais mokslais, baigiau politine padėtim Lietuvoj 🙂 Pasidrožiam pieštukus, apsiginkluojam kita „amunicija“ ir į mūšį. Mūšį? Na, tai yra egzaminą. Taip kukliai pasilinkėsiu sau sėkmės.

O kokia tavo nuomonė apie švietimą Lietuvoje?

Comments Komentavo 3 »

Get Adobe Flash player